Основи безпеки життєдіяльності

Основи безпеки життєдіяльності
Створюючи розділ «Основи безпеки життєдіяльності», далі ОБЖ, ми сподівалися, що цей розділ не залишиться без уваги як батьків, так і вчителів початкових шкіл і вихователів дитячих дошкільних навчальних закладів. Всі стенди даного розділу будуть присвячені темі безпеки дітей. Ніхто не сперечатиметься з твердженням, що в сучасному світі навіть дорослій людині життя деколи підносить такі ситуації, з яких важко відразу знайти вихід або прийняти правильне рішення. Що вже говорити про наших дітей? І якщо ми, дорослі, хоч якось можемо прорахувати кризову ситуацію наперед, то дітям без нас ніяк не обійтися.

Стенди "Безпека життєдіяльності" - це вимога сьогодення

Адже небезпека може з'явитися в різному обличчі: машина з-за рогу, ігри з сірниками, купання в місці, яке не обладнане для цього або без контролю дорослих, безтурботна поведінка на атракціонах та багато іншого. У певних випадках загроза життю дитини може виникнути в певну пору року (утоплення, отруєння грибами, катання на льоду замерзлого водоймища або з гірки), а є травматизм, що супроводжує людину незалежно від її віку протягом всього року (і навіть не завжди залежить від її поведінки): пожежа, дорожньо-транспортні пригоди і таке інше.
Ми відкриваємо розділ ОБЖ з метою подальшої співпраці з батьками і педагогічними колективами в надії з вашою допомогою створити серію якісних стендів. З їх допомогою буде можливо максимально зрозуміло пояснити дітям, як діяти в тій або іншій ситуації. Темп життя сучасної людини наростає з кожним роком. Це може подобатися чи ні, але до цього потрібно уміти адаптуватися самому та адаптувати дітей.
Розкажіть дітям про правила поведінки на вулиці та вдома, поводження з незнайомими людьми та вуличними тваринами. Вчіть бути максимально уважними на дорозі, адже рух в наших містах та селах все більш прискорюються. Нагадайте, що сірники це не іграшка, покажіть фотографії з наслідками пожеж. Взимку  загостріть увагу на небезпеці льоду, а влітку - грибів. Постійно повторюйте, що діти не мають приймати ніякі ліки самостійно, що не можна чіпати будь-які незнайомі рідини, підпалювати їх чи пити. Не вийде забути про те, що на сході нашої країни йде війна. Вже не перший рік збільшується кількість травмованих дітей в наслідок необережних дій з вибухонебезпечними предметами. Вчить дітей не підходити до них, а сповіщати негайно дорослих. Не забудьте провести заняття з надання першої допомоги. Можливо це колись врятує комусь здоров'я або життя.  Всі діти мають вивчити напам'ять телефони екстрених служб: поліції, пожежної служби, швидкої допомоги.
Ми віримо, що систематичні заняття з безпеки життєдіяльності - це ті заняття, на які варто витрачати час.